Nový microfeeld START

1 198 Kč 990,08 Kč bez DPH
Dodání do 14 dnů

MicroFeeld START přináší speciální hydroponické políčko pro pěstování zeleniny doma nezávisle na okolí. Nechybí nejoblíbenější zásoba pěti osiv a malý rozprašovač.

Můžeme doručit do:
20.4.2023
Kategorie: Systémy pro pěstování
Záruka: 2 roky

MicroFeeld START se hodí pro všechny, kterým stačí jedno políčko zeleniny a mohou misku umístit na světlé místo své domácnosti. Nemusíte myslet na zalévání, díky speciálně navrženým hydroponickým miskám a hydroponickému médiu. V balení nechybí zásoba kvalitních osiv. 

 

Výhody microFeeldu START

 • snadné pěstování, zvládne ho opravdu každý
 • velká pěstební plocha (cílem je vypěstovat levněji než kdybyste kupovali)
 • speciálně navržená hydroponická miska pro efektivní pěstování s kapkou vody
 • čeká na vás 5 dávek nejoblíbenějších osiv - hrách, brokolice, ředkev, hořčice, řeřicha
 • osiva můžete dle libosti kombinovat
 • po sklizni vzniká pouze plně kompostovatelný odpad
 • další zásobu osiv a pěstebního média zakoupíte pohodlně na našem e-shopu

 

Osiva v balení

 • 5 nejoblíbenějších osiv v podobě hrášku, brokolice, hořčice, ředkve a řeřichy + 5x pěstební médium. 

 

 START-výpěstky

 

Zeleninu doma může pěstovat opravdu každý

Pěstování microgreens je velmi jednoduché díky hydroponickým miskám. Osiva umístíte na provlhčené hydroponické medium, černou misku podlijete vodou (nedotýká se media) a rostlinky přiklopíte vrchní miskou. Pokud je médium sušší, orosíte (například v létě). Za dva až tři dny rostlinkám odklopíte vrchní misku, kořeny jsou prorostlé a čerpají vodu z rezervoáru, o nic se dále nestaráte, necháte růst do doby jejich sklizně. Microgreens v základním balení sklidíte po 5 až 11 dnech od zasetí. 

 

Obsah balení

 • 1 x hydroponická, pevná, znovupoužitelná miska složená ze tří dílů (1x spodek, 1x síťka, 1x příklopný vršek)
 • Velikost pěstební plochy misky je 185*135 mm
 • 1x designová podložka ze dřeva
 • 5 x osiva vysoké kvality hrách, brokolice, ředkev, hořčice a řeřicha (zásoba až na 6 týdnů soustavného pěstování)
 • 5 x hydroponické médium pro růst rostlin (neobsahuje hnojiva, je 100% přírodní, jednorázové, kompostovatelné)
 • plastový rozprašovač 100 ml
 • návod 
 • váha balení max. 0,75 kg

 

START-jaro2023-s prknem-obsah-ZMENSENY

 

 

Co jsou microgreens?

Jedná se o drobnou zeleninu, kterou konzumujete v rané fázi jejího růstu. Microgreens jsou plné důležitých a prospěšných vitamínů, minerálů a prvků. Obohatíte s nimi každý recept. Rostlinky jsou velmi populární, chutné a příchutí se podobají plodům zeleniny, kterou reprezentují. Ke svému růstu nepotřebují hnojiva. Více o microgreens se dozvíte v našem e-booku, který naleznete zde nebo v článcích na blogu.

 

start-indoor

 

Jaký je rozdíl mezi pěstováním v microFeeld START a v systémech microFeeld se světlem? 

Systémy microFeeld se světlem přináší rostlinám díky přídavnému světlu ideální světelné podmínky během celého roku. Zelenina tedy roste rychleji, rostlinky jsou silnější a bohatší svým vzrůstem. MicroFeeld START je vhodné umístit na světlé/slunné místo vaší domácnosti. V zimě budou mít rostlinky tendenci se natahovat za světlem, což se se systémy se světlem nestane. 

 

Specifikace

 • miska (vyrobena v ČR): materiál PS, rozměr 21x17x8,7 cm, pěstební plocha 18*13,5 cm, testováno pro kontakt s potravinami, před prvním použitím důkladně umyjte
 • podložka (vyrobena v ČR) - dubová překližka
 • osiva (EU) - určená pro pěstování microgreens, vysoká kvalita a klíčivost
 • medium pro pěstování (EU) - plně kompostovatelné technické konopí určené k pěstování microgreens

 

Víze microFeeld 

 • chceme, aby pěstovat zeleninu doma mohl opravdu každý
 • microFeeld je tu od toho aby přinesl pěstitelům soběstačnost, svobodu a radost z vlastních výpěstků
 • pěstovat zeleninu doma má smysl, nevznikají zbytečné obaly, složitá logistika, hydroponie šetří vodu
 • pěstování doma vytváří hodnotu, úsporu i rozumné řešení konzumace drobné zeleniny
 • budoucnost je v každého rukou a proto se snažíme co nejvíce komponent vyrábět v ČR nebo nakupovat v EU

 

hrách_setý-miska2

Miska je navržena tak, abyste vypěstovali co nejvíce zeleniny

 

Doplňující informace k pěstování

 

V době klíčení (první zhruba tři dny) se může u některých typů osiv objevit jemné kořenové vlášení, které se může při první zkušenosti s microgreens jevit jako plíseň. Jedná se však o přirozený jev. Ve chvíli, kdy rostlinky zakoření, vlášení zmizí. Více informací naleznete v FAQ. Pokud si nejste jistí konzumací microgreens v rámci vašeho zdravotního stavu (např. alergie, těhotenství), konzultujte vhodnost s lékařem.  

 

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
5
M Avatar autora | 19.7.2022
Jsem maximálně spokojená, původně jsem zakoupila jen microFeeld START, nyní už mám i zásobu osiv a substrátu zhruba na rok pěstování, střídám zeleninu podle chuti, plánovaných návštěv nebo slavnostních události. Oceňuji, že nemusím řešit žádné zalévání nebo nepořádek, miska vypadá opravdu dobře (a je velká, žádný kelímek), taky se každý hned ptá a jak se mi chce, tak kombinuji více druhů. Plánuji dokoupit alespoň ještě jednu misku před podzimem, abych zeleniny vypěstovala ještě více. Děkuji a zdravím Vás.
1
T Avatar autora | 30.5.2022
Produkt nedoporučuji. Miska na obrázku vypadá jako keramická, jde ale o plast, což by tak nevadilo, pokud by byl kvalitní. Miska je ale vyrobena z velmi tenkého plastu, který je lámavý. Kvalita zpracování je taktéž velmi nízká, misky obsahují otřepy a velmi ostré hrany o které se můžete snadno poranit. Produkt jsem koupil přes internet a po rozbalení jsem se nestačil divit. Kdybych produkt viděl před koupí, zdráhal bych se za něj zaplatit i 100 korun, natož pak 10x tolik! Jakákoliv miska na potraviny je nesrovnatelně kvalitnější a za zlomek ceny! Dvě porcelánové misky srovnatelné velikosti se dají koupit za 500, cenu tohoto produktu tedy považuji za přemrštěnou.
M Avatar autora microfeeld (Administrátor) 7.6.2022
Dobrý den, Tomáši, je nám líto, že jste s produktem nebyl spokojen. Mrzí nás to, už jenom tím, že se jednalo o naší první reklamaci za celou dobu fungování našeho projektu. Možná se jednalo o vadný kus, možná o jiné očekávání. Určitě děkujeme za zpětnou vazbu, veškeré misky jsme zkontrolovali. Cena misek je vyšší díky tomu, že jsou vyráběny v České republice a každá miska má 3 díly. Materiál je z houževnatého PS, tzn. rozhodně by se neměl lámat, byť je ohebný. S pozdravem Lukáš z microFeeldu
5
PP Avatar autora | 28.3.2022
Když jsem poprvé uviděl tenhle produkt, řekl jsem své ženě, že by bylo fajn něco takového mít doma. Zalíbilo se jí to, tak jsme udělali objednávku. Krom osobního doručení přímo od microfeeldu, mě pak zaujalo zpracování a celkový nápad. Je to prostě elegantní pěkně se to vyjímá na okně a krásně to roste. Zatím máme vyzkoušené ředkvičky a musím říct, že jsou naprosto ůžasné a plné chuti. Děkuji Lukášovi z Microfeeldu, že jsem tenhle produkt od něj poznal a mohl si jej zakoupit.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: