Microgreens hrášek

Hrášek je ideálním microgreens sladké hráškovité chuti s velkým objemem zelené hmoty. Vytvoříte s ním samostatné recepty v podobě salátu, pesta nebo polívky. Doba růstu, zejména kvůli delšímu klíčení, se pohybuje průměrně 14 dnů. Hrášek sklízíte ve chvíli, kdy se z listů začnout vinou jemné úpony, rostlinky jsou v té době vysoké zhruba 15 až 25 centimetrů. Hrášek obsahuje velké množství vitamínů, minerálů a vysoký podíl bílkovin, však je také luštěninou. 

 

Microgreens hrášek 

microgreens hrášek

  

Doba klíčení: 5 dní

Doba sklizně: 9. - 20. den 

Růst: roste dobře jak hydroponicky tak v půdě 

Chuť: sladká, jemná, křupavá

 

Hodí se do domácích sýrů, pečiva, pomazánek, náplní, do bylinkového másla, na pesto a všeobecně jako příloha či jako ingredience hlavního jídla.  

 

microgreens hrášek

 

Naše zkušenost: hrášek je náš nejoblíbenější microgreen, pokud s pěstováním začínáte nicméně doporučujeme zkusit alespoň jednu sklizeň drobnějších microgreenů, například ředkve, ať víte, jak se rostlinky chovají. Hrášek roste pomaleji a je důležité ho po zakořenění už nerosit z vrchu. Semínko by mohlo začít hnít a později plesnivět.  

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení